DOLAR: 5.74 TL
EURO: 6.32 TL

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

8 ay önce
41 kez görüntülendi

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi notu düşük olanlar kredi kullanmak istediklerinde bankaların potansiyel müşterisi olabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri bankalarca talep edilecektir. Öncelikle kredi notu risk tablosu incelendiğinde karşımıza 5 farklı kategori çıkar. Bunlar; en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi’dir. En riskli grupta bulunan kişiler banka kredi veya kredi kartı ürünlerinden yararlanamaz. İyi ve çok iyi gruptaki kişiler ise kolaylıkla banka hizmetlerinden yararlanabilir. Ancak orta riskli ve az riskli gruptaysanız bazı yöntemler uygulayarak bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ancak kredi notu düşük olanlara kredi kullanımı olanağı sunan bankalar arasında N Kolay Kredi ile Aktif Bank, CEPTETEB Kredi ile TEB, E-Kredi ile ING Bank ve Enpara bulunuyor. Adı geçen bankalardan orta riskli veya az riskli kredi notuna sahip olanlar kredi kullanımı yapabiliyor. Tabi ki bazı şartları ve teminatları yerine getirmek kaydıyla.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Kullanabilir?

Banka kredi veya kredi kartı ürünleri kullanımından sonra ödemelerini zamanında yapamayanların kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi notunuz düşükse mevcutta bir krediniz varsa ödemelerini düzenli yapmaya çalışmalısınız. Kredi kartı kullanımı yaparak ve ekstre döneminde ödemelerinizi düzenli yerine getirerek kredi notunu yükseltebilirsiniz. Aktif kullanımlara yapılan düzenli ödemeler sayesinde orta riskliden gün geçtikçe az riskli ve iyi kredi notu seviyelerine ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra uygulanabilecek diğer yöntemler şunlardır:

 • Bankaya teminat göstermek
 • Kefil göstermek
 • Gelirden düşük kredi talebinden bulunmak

Teminat Göstererek Kredi Kullanmak

Kredi başvurusu sırasında teminat göstermek kredi onayının kolaylaşmasını sağlayacak bir yöntemdir. Banka riskli gruptaki başvuru sahiplerine teminat ile kullandıracağı kredinin ödenmeme riskini azaltmış olur. Taşınmazın teminat olarak kabul edilebilmesi için gerekli şartlar şunlardır:

 • Krediye uygun olmalıdır. Bunun için banka eksper tayin eder. Taşınmazın tapusu incelenir ve taşmazın krediye uygun olduğu raporlanması beklenir.
 • Konut teminatında tapu niteliğinde mesken ibaresi bulunmalı ve kat mülkiyeti özelliğini taşımalıdır.
 • Taşınmaz üzerinde birden fazla hak sahibi olması durumunda her bir kişin vekalet yoluyla veya şahsen tapuda imzası gerekir.
 • Taşınmaz üzerine ipotek konulacağından hak sahipleri ve eşlerinin yasal izinleri şarttır.
 • Yeni yapıların ipotek işlemlerinin kabul edilebilmesi için minimum %80 oranında tamamlanmış olması gerekir.

Kefil Göstererek Kredi Kullanmak

Kefil aracılığıyla kredi başvurusunda bulunulması durumunda kefil ikinci borçlu olarak değerlendirilir. Borçlunun taksitleri ödememesi durumunda tutar kefilden talep edileceğinden banka kredi kullanımına kefil gösterilmesi yoluyla onay verebilir. Kefil göstererek kredi kullanabilmek için gerekli şartlar şunlardır:

 • Kefilin kredi notu uygun olmalıdır.
 • Gelir belgesi beyan edebilmelidir.
 • Kefil evli ise eşinin yazılı izni olması şarttır.

Toplam Gelirden Daha Düşük Tutarda Kredi Kullanmak

Riskli grupta bulunan kişiler kredi kullanmak için talepte bulunurken tüm gelirlerini bankaya beyan etmelidir. Ayrıca ev halkının gelirlerini de beyan edilmesi kredinin onaylanma sürecini hızlandırabilir. Gelir beyanına istinaden daha düşük tutarlı kredi talebinde bulunulması kredi taksitlerinin gecikme olasılığını azaltacaktır. Düşük tutarlı kredi kullanımı sonrası taksitleri zamanında ödemeye özen göstermelisiniz. Düzenli ödemeler nedeniyle kredi notunuz da olumlu etkilenecek ve yükselmeye başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen yöntemler en riskli olarak değerlendirilen “ 0 – 699 ” kredi notu aralığı için geçerli değildir. Devam eden yasal ve idari takipte olunması durumunda herhangi bir bankadan kredi kullanmak mümkün olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Faizleri Neden Yükseliyor? başlıklı makalemizde kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık