DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Kredi Kartı Alışveriş Faizi Neden Çıkar ?

10 ay önce
44 kez görüntülendi

Kredi Kartı Alışveriş Faizi Neden Çıkar ?

Gündelik hayatımızda yanımızdan hiç ayırmadığımız araçlardan bir tanesi de hiç şüphesiz kredi kartlarıdır.Bazılarının farklı farklı bankalardan birden fazla kredi kartı bulunuyorken bazılarıysa kredi kartı borcu ödememek için kart kullanmamayı tercih etmektedir.

Alışveriş yaptığımızda veya dışarıda yemek yediğimizde ödemeleri genellikle kredi kartıyla yapmaktayız.Kredi kartı nakit para yerine geçtiği için oldukça kullanışlı olmasına rağmen bilinçli kullanılmadığı ve kredi kartı ödemeleri tam zamanında yapılmadığı taktirde tam tersi bir durum oluşturmaktadır.Bu nedenle kredi kartı kullanırken bütçenizi aşmayacak şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Ödenirse Alışveriş Faizi Çıkar mı ?

Vakıfbank , İş Bankası , Ziraat Bankası veya Halk Bankası , kısaca hangi banka olduğu fark etmez kredi kartı kullanıyorsanız aylık ödemelerini yapmanız gerekmektedir.Her ay hesap kesim tarihinde kullanmış olduğunuz kredi kartı ile ilgili olarak bir dönem borcu bir de asgari ödeme tutarı çıkmaktadır.Eğer siz kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarını öderseniz gelecek ay hesap kesim tarihinde yine kartınızdan alışveriş faizi adı altında 40-50 TL tutarında bir para kesilecektir.

Kredi Kartı Alışveriş Faizi Neden Çıkar ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık